Ambitne plany Vivus.pl

Ambitne plany Vivus.pl

Bardzo ambitne plany ma firma Vivus, która za cel postawiła sobie udzielać pożyczek gotówkowych o wartości 60-70 milionów złotych miesięcznie. Usługa ma trafić do odbiorców online jak i poprzez sieć agentów, pracujących w całym kraju. Firma szacuje, że sprzedaż na poziomie 720 mln złotych rocznie pozwoli jej stać się liderem na rynku pożyczek i chce tą pozycję osiągnąć już w przyszłym roku.

Vivus udziela chwilówek o wartości 50 mln miesięcznie i planuje powiększyć tę sumę o kolejne kilkadziesiąt milionów w związku z rozpoczęciem sprzedaży przez dodatkowy kanał, jakim jest sieć pośredników. Spółka chce również nawiązać współprace ze sklepami internetowymi, bezpośrednio sprzedając tam swoje usługi.

Przez okres roku działalności Vivus pozyskał około 300 tys. Pożyczkobiorców, którym udzielił chwilówek na sumę ćwierć miliarda złotych. Firma oferuje pożyczki na okres do 30 dni, na maksymalną kwotę 2500 PLN, które klient spłaca jednorazowo. Idea firmy jest taka, że pierwsza pożyczka udzielana jest za darmo, za drugą trzeba już zapłacić. Statystyki mówią, że po kolejną pożyczkę wraca około 30% klientów.

Spółka sprawdza zdolność kredytową swoich pożyczkobiorców w BIK, trzech biurach informacji kredytowej oraz korzysta z systemu „Dokumenty Zastrzeżone”. Dodatkowo posiada także własny system, który pozwala efektywniej procesować klientów. Dokładana i ostrożna weryfikacja sprawia, że tylko 40% aplikujących osób otrzymuje pieniądze. Vivus prowadzi windykację we własnym zakresie a ilość niespłaconych pożyczek wynosi około 11%.

Vivus to marka grupy 4finance, która udziela pożyczek na całym świecie, m.in. w Europie czy USA. W naszym kraju firma rozpoczęła działalność w ubiegłym roku i jak informuje prezes Notopoulos nie zamatowała jeszcze zysku netto ze względu na krótki okres działalności.

Comments are closed.