Biura informacji gospodarczej wydają coraz więcej raportów

Biura informacji gospodarczej wydają coraz więcej raportów

Ilość raportów na temat dłużników sprzedanych przez największe biura informacji na polskim rynku nieustannie rośnie – w ubiegłym roku było ich aż 35 milionów.Niekwestionowanym numerem jeden wśród wszystkich biur informacji gospodarczej, które działają na polskim rynku, okazał się Krajowy Rejestr Długów. W  ubiegłym roku ilość wydanych przez biuro raportów sięgnęła wartość aż 17,5 miliona. Również przychody z prowadzonej działalności sięgnęły imponującą wartość – mowa o 119 milionach złotych. Niestety dane te ciężko jest porównać z konkurencją, gdyż informacje na ten temat nie są ujawniane.

Nie ulega wątpliwości, że ilość wydawanych raportów jest coraz większa. Te BIG-i, które kontrolują niemalże 90% rynku, mogą pochwalić się sprzedażą, która w porównaniu z ubiegłymi latami zwiększyła się o nawet 40%.

Jaki jest powód takiej sytuacji? Odpowiedź na to pytanie okazuje się niezwykle łatwa. Chodzi o czasy spowolnienia gospodarczego, które za każdym razem są powodem wzmożonego zainteresowania właśnie takimi usługami. Wielu przedsiębiorców, którzy decydują się na korzystanie z BIG-ów, przekonują się już na stałe o korzyściach płynących z posiadania takich informacji. Z tego też względu możemy obserwować nieustanny wzrost sprzedawanych raportów.

Informacje gromadzone przez obieg gospodarczy okazują się dużo bardziej istotne niżeli te, które może dostarczyć nam BIK. Może zdarzyć się bowiem sytuacja, że osoba, które nie jest rejestrowana w BIK, bądź też nie posiada w nim żadnych niekorzystnych informacji na swój temat, w rzeczywistości jest dłużnikiem innych firm.

Co więcej, grono odbiorców, którzy przekonują się o korzyściach płynących z korzystania z rejestrów dłużników, staje się coraz większe. Dołączają do niego między innymi firmy pożyczkowe – w szczególności te, które oferują pożyczki online. Tutaj weryfikacja klienta w BIG-u jest nie tylko czymś koniecznym, ale także zupełnie normalnym.

No dobrze, ale co tak właściwie stoi za sukcesem BIG-ów? To przede wszystkim częste wykorzystywanie przez wierzycieli takich wpisów jako narzędzie miękkiej windykacji. Wpisanie takich negatywnych danych okazuje się bardzo skutecznym narzędziem, który pozwala na odzyskiwanie należności. O sukcesie BIG-ów w najlepszy sposób mówią rosnące bazy. Z roku na rok są one coraz szersze i zawierają coraz więcej informacji. Tak naprawdę każde biuro informacji gospodarczej może pochwalić się wzrostem wydawanych raportów. Prognozy na kolejne lata wcale nie są gorsze. Wręcz przeciwnie – rynek informacji gospodarczej w dalszym ciągu ma przeżywać swój progres. a odzyskiwanie należności../ rynku, okazał się

Comments are closed.