Konto internetowe – jak najszybciej założyć własny rachunek w sieci?

Konto internetowe – jak najszybciej założyć własny rachunek w sieci?

Z konta internetowego korzysta dzisiaj rzeczywiście wielu Polaków. Założenie rachunku w sieci jest naprawdę bardzo proste – wystarczy zaledwie kilka kliknięć komputerowej myszy, aby założyć niezwykle konto internetowe.

Obecnie banki umożliwiają swoim klientom założenie konta internetowego nie ruszając się sprzed ekranu własnego komputera. Najprostszą drogą okazuje się wejście na oficjalną stronę internetową banku, w którym zamierzamy utworzyć konto, i uzupełnić zwykle krótki i przejrzysty wniosek. Całość trwa naprawdę bardzo szybko i odbywa się bez żadnych trudności.

A co we wniosku?

Również sam wniosek podczas zakładania konta internetowego nie przypomina w żadnym razie przesłuchania. Uzupełnia się w nim bowiem jedynie podstawowe dane osobiste, tj. imię i nazwisko, adres, numer Pesel, numer telefonu oraz adres e-mail. Wypełnianie wniosku jest również tym momentem, w którym przyszły posiadać konta internetowego może zdecydować się dodatkowo na inne produkty bankowe – kartę debetową czy też na przykład konto oszczędnościowe.

My wysyłamy wniosek, a kurier wraca do nas z umową

Kiedy już dostępny w Internecie wniosek zostanie wypełniony, należy wysłać go do banku. Kolejnym krokiem jest rozmowa telefoniczna z przedstawicielem banku, dzięki któremu potwierdzimy swoje dane osobowe. Później należy już tylko czekać, aż przed naszymi drzwiami stanie kurier, który wręczy nam wszystkie niezbędne dokumenty. Wiele banków przekazuje swoim klientom dane dostępowe do konta jeszcze zanim zostanie podpisana umowa. Takie konto daje wówczas możliwość zalogowania oraz zaznajomienia się z jego działaniem, jednak cały czas pozostaje nieaktywne.

Kiedy już przed drzwiami naszego domu pojawi się kurier z dokumentami, klient jest zobowiązany do wylegitymowania się za pomocą dowodu osobistego. Jeżeli tożsamość klienta zostanie potwierdzona przez kuriera, następuje podpisanie umowy w dwóch egzemplarzach – jeden zostaje u klienta, drugi natomiast będzie znajdował się w dokumentacji banku. Aktywacja konta osobistego następuje wówczas, gdy podpisana już umowa zostanie doręczona do banku. W tym momencie konto internetowe jest uaktywniane i klient może korzystać z wszystkich jego możliwości.

Wystarczy jeden przelew, aby założyć swoje konto internetowe

PKO Bank Polski to przykład jednego z tych banków, które proponuję swoim klientom możliwość założenia własnego rachunku bankowego w Internecie za pomocą przelewu. Stworzenie konta internetowego tą drogą również wymaga wypełnienie wniosku, z tą różnicą, iż do podstawowych danych osobowych klient dołącza informacje o numerze tak zwanego rachunku powiązanego, czyli takiego, który klient prowadzi w innym banku. Ważne, aby dane osobowe z tego rachunku zgadzały się z informacjami, którymi uzupełniany będzie nowy wniosek. Ich zgodność jest warunkiem, aby móc założyć w ten sposób konto internetowe. W momencie gdy wniosek trafi do banku, do klienta wysyłany jest za pomocą wiadomości e-mail specjalny numer konta, na który musi wpłynąć określona kwota z rachunku powiązanego. Teraz wszystko w rękach systemu, który weryfikuje, czy wszystkie dane są zgodne. Jeżeli tak to przelew zostaje zaksięgowany a rachunek rozpoczyna swoją historię.

Niezależnie od tego jaki sposób wybierzemy, aby utworzyć swoje konto internetowe, cała procedura jest raczej łatwa i wygodna. Otworzenie rachunku internetowego za pomocą przelewu daje jednak możliwość prawie że natychmiastowego korzystania z konta. Wprawdzie karta łącząca nasze transakcje z kontem dociera do klienta zwykle po kilku dniach, to przelew może zostać zrealizowany od razu. Konto internetowe daje wiele możliwości. Możemy płacić za zakupy w internecie lub też w prosty sposób otrzymać dodatkową gotówkę korzystając z pożyczki przez internet.

Comments are closed.