Kredyt na koncie rozliczeniowym, czyli szybka pożyczka

Kredyt na koncie rozliczeniowym, czyli szybka pożyczka

Zacznijmy od tego, że wszystkie banki umożliwiają korzystanie z tzw. debetu, czyli kredytu na rachunku rozliczeniowym oceniając wysokość sum wpływających na dane konto. Najczęściej pod uwagę brany jest numer konta, na które przelewane jest nasze wynagrodzenie. Banki zwracają również uwagę na inne aspekty takie jak osoby na utrzymaniu, czy posiadanie dodatkowego dochodu. Zwykle jeśli chcesz otrzymać debet należy udać się osobiście do siedziby banku i ustalić wszystkie szczegóły z pracownikiem. Cała procedura jest niestety czasochłonna, gdyż bank stara się zminimalizować ryzyko pożyczenia pieniędzy klientom, którzy nie będą mieli możliwości ich potem zwrócić.

Jak sugeruje nam nazwa, używanie z pożyczki na rachunku bieżącym pozwala konsumentom podejmować środki z ich kont bankowych. Może to się odbywać poprzez zakupy lub wypłatę gotówki w bankomacie. Warunkiem jest to, aby saldo było zerowe. Taka szybkie zaspokajanie potrzeb finansowych daje konsumentom możliwość pożyczania pieniędzy w kwotach, które nie są większe, niż wcześniej założony limit. Należy przy tym pamiętać, że ów limit jest kierowany dla osób, które w kolejnym miesiącu rozliczeniowym będą mogły zwrócić zaciągnięte zobowiązania. Ważnym aspektem, o którym należy pamiętać jest to, że mamy do czynienia z dwoma formami szybkich kredytów – uprawnione oraz nieuprawnione. Jeśli spotykamy się z sytuacją w której klient wypłaca pieniądze z rachunku bez wcześniejszych ustaleń z bankiem, bądź przekracza wcześniej ustalony limit, wówczas definiujemy takie zachowanie jako nieuprawiony kredyt

Jak to zwykle w życiu bywa, nie ma nic za darmo. Banki za korzystanie z debetu na rachunku bieżącym pobierają stosowne opłaty, którymi są comiesięczne płatności odsetek od sumy, którą wykorzystaliśmy w poprzednim miesiącu. W większości przypadków, kiedy chcemy uzyskać szybkie pożyczki, mamy do czynienia ze zmiennymi stopami procentowymi. Najczęściej dokładne obliczenie sumy opłat za wszystkie usługi na rachunku bieżącym (przed samym otrzymaniem usługi) jest kłopotliwe, gdyż banki skrzętnie starają się ukryć dość wysoką stopę procentową. Najważniejsza sprawa to dokładnie przyjrzeć się odsetkom, jakie bank nalicza, jeśli przekroczymy maksymalną możliwość zadłużenia na rachunku bieżącym. Jeśli przydarzy nam się nieuprawniony kredy, musimy liczyć się z kosztami trzy krotnie większymi, niż te początkowe.

Comments are closed.