Na czym polega pożyczka konsolidacyjna?

Na czym polega pożyczka konsolidacyjna?

Marzy Ci się kupno nowego auta lub chciałbyś wyjechać na wymarzone wakacje, ale na drodze stoją zobowiązania finansowe, które musisz spłacać co miesiąc? W takiej sytuacji możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej! Dzięki  takiemu rozwiązaniu możesz zdobyć pieniądze na sfinansowanie bieżących potrzeb równocześnie obniżając raty bieżącego kredytu.

Jak to właściwie działa?

Pożyczka konsolidacyjna daje możliwość  zamiany wcześniejszych zobowiązań kredytowych na nową pożyczkę. Schemat działania jest niezwykle prosty. W przypadku posiadania większej ilości kredytów lub pożyczek mamy możliwość połączyć to wszystko w nowy kredyt, który będziemy spłacać w ramach jednej miesięcznej raty. Najczęstsza przyczyna konsolidacji to chęć obniżenia sumy rat kredytowych w stosunku do kwoty, którą aktualnie spłacamy. Jeśli spotkała nas sytuacja w której zmuszeni jesteśmy do obniżenia miesięcznej raty kredytowej a także do pozyskania dodatkowych pieniędzy, to pożyczka konsolidacyjna będzie odpowiednim wyborem. Korzystając z takiego rozwiązania mamy możliwość połączenia kredytów a także zadłużenie na karcie kredytowej.

Idea konsolidacji to umożliwienie konsumentowi spłaty kilku powstałych zobowiązań finansowych. Umożliwia to preferencyjne oprocentowanie nominalne, niższe od bieżącego. Jest też możliwość wyboru dłuższego okresu spłaty, w takiej sytuacji nawet wysoka suma pożyczki nie będzie powodować wzrostu miesięcznej raty.
Dzięki temu konsumenci otrzymują dodatkową gotówkę na aktualne potrzeby oraz zaoszczędzają sporo czasu i nerwów. Podczas spłacania tylko jednej raty miesięcznie, klient nie musi się już martwić o to, że musi wykonywać kilka przelewów miesięcznie w różnych terminach. Taka sytuacja powoduje, że domowy budżet staje się zarządzany bardziej efektywnie.

Większość banków oferuje pożyczkę konsolidacyjną z możliwością otrzymania dodatkowej sumy. Dzięki temu poza spłatą wcześniejszych zobowiązań otrzymujemy gotówkę na inne wydatki. W takiej sytuacji bank wydaje decyzję w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka kredytowego.
Reasumując, jeśli chciałbyś pozbyć się szeregu innych zobowiązań zamieniając je na jedno mniejsze a dodatkowo chciałbyś otrzymać ekstra gotówkę, warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej.