Płatność online – szybko i wygodnie

Płatność online – szybko i wygodnie

Klienci dokonujący zakupy w sklepach internetowych bądź też transakcje w serwisach aukcyjnych płacą najczęściej za pomocą przelewu internetowego. Ta niezwykle popularna metoda płatności zostaje powoli zastępowana przez jeszcze szybszą i prostszą. Rozwiązaniem dla niecierpiących formalności i czekania okazują się płatności online, które znane są też jako płatności elektroniczne, płatności internetowe bądź też Pay-By-Link.

Współcześnie sprzedaż internetowa cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Kwota, jaką w ciągu roku miłośnicy sklepów internetowych wydają na swoje zakupy jest naprawdę imponująca i z roku na rok rośnie. To właśnie fakt, iż rynek zakupów online jest tak dynamiczny, przyczynił się do poszukiwania nowych rozwiązań, za pomocą których wszystko odbędzie się jeszcze szybciej i prościej. Płatności online to z całą pewnością jedno z tych rozwiązań, które takie ułatwienia są w stanie zapewnić.

Czym właściwie jest płatność online?

Zastanawiając się nad tym czym właściwie jest płatność online, należy stwierdzić, że to kolejny rodzaj przelewu, z którym możemy coraz częściej spotkać się podczas dokonywania płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych lub też przy zaciąganiu pożyczki online. Zasadnicza różnica pomiędzy zwykłym przelewem a płatnością online polega na szybkości. W przypadku tej drugiej cała transakcja odbywa się zdecydowanie szybciej. Związane jest to z faktem, iż taka płatność posiada zazwyczaj automatycznie uzupełnione dane. Również sprzedawca może szybko zaksięgować wpłatę i przygotować zamówienie swoich klientów, bowiem zaraz po dokonaniu płatności otrzymuje odpowiednią informację. Płatność online jest z całą pewnością dużo szybszą formą przekazu środków niżeli tradycyjny przelew bankowy. Różnica w szybkości związana jest przede wszystkim z tym, iż w przypadku płatności online nie tracimy czasu na dostanie się na stronę logowania do naszego banku czy też samego już wprowadzania danych. Bardzo dużo czasu zajmuje też później wprowadzenie wszystkich danych osoby, do której przelew na konkretną kwotę ma być przekazany. Po zaakceptowaniu transakcji otrzymujemy zwykle SMS kod, dzięki któremu potwierdzamy, że to właśnie my – właściciela konta, dokonujemy konkretnego przelewu. Dzięki nowej formie płatności online wszystko to można przyspieszyć do zaledwie kilku krótkich kroków.

No dobrze ale jak płatność online wygląda w praktyce?

Dokonanie płatności online ograniczone jest do kilku szybkich i łatwych kroków. Pierwszy z nich polega na wskazanie banku, za pośrednictwem którego chcemy dokonać płatności. Odbywa się to na stronie internetowej określonego sklepu i sprowadza się do wybrania logo naszego banku. Po zatwierdzeniu tego kroku użytkownik dokonujący płatności online zostaje przekierowany na kolejną stronę – tym razem systemu bankowości elektronicznej banku, z którego korzystamy, gdzie w całkowicie tradycyjny sposób musimy się zalogować, aby uzyskać dostęp do swojego rachunku internetowego. Po zatwierdzeniu prawidłowego loginu oraz hasła, zostajemy automatycznie przekierowani do specjalnego formularza przelewu, w którym uzupełnione są wszystkie niezbędne dane i informacje. Warto w tym miejscu sprawdzić jedynie, czy wszystkie dane się zgadzają. Jeśli tak musimy dokonać autoryzacji transakcji, co można dokonać za pomocą na przykład SMS kodu czy też wskazania tokena. W tym miejscu transakcję uznaje się za zakończoną i następuje automatycznie wylogowanie użytkownika z systemu internetowej bankowości. Użytkownik wraca na stronę sklepu, z którego korzysta, a do sprzedawcy dociera informacja o dokonanej płatności.

Co przemawia na korzyść płatności online?

Płatyności online zyskują coraz więcej zwolenników, co związane jest z ich pewnymi niepodważalnymi zaletami. Czym zatem płatności online zyskują przewagę nad tradycyjnymi przelewami? Płatności online dają przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. To również duża oszczędność czasu, który w przypadku zwykłych płatności internetowych tracimy przede wszystkim na wprowadzane danych i oczekiwanie, aż przelew dotrze do jego adresata. Płatności online są również niezwykle wygodne, co związane jest z faktem, iż większość niezbędnych formalności (chociażby wprowadzane danych) odbywa się w sposób automatyczny.

Comments are closed.