Pożyczka za darmo

Pożyczka za darmo

Dla wielu osób pożyczka pozabanokwa, czyli tak zwana chwilówka kojarzy się z drogą usługą na nie do końca jasnych zasadach. Rzeczywistość nie jest jednak taka czarna, jak ją malują. Na rynku działa wiele firm pożyczkowych, które swoje usługi oferują na preferencyjnych warunkach. Hasło pierwsza pożyczka za darmo oznacza bowiem, że każdy nowo zarejestrowany klient, który nie korzystał jeszcze z usług danej firmy otrzymuję darmową pożyczkę. Po upływie okresu kredytowania (najczęściej jest to 30 dni) będzie musiał zwrócić dokładnie taką samą sumę jaką pożyczył. Bez żadnych innych dodatkowych kosztów typu prowizje i odsetki.

Darmowa pożyczka – co powinieneś wiedzieć:

Jak to możliwe, że pierwsza pożyczka jest za darmo?

Firmy oferujące pierwszą pożyczkę za darmo nie ukrywają w takiej promocji żadnych dodatkowych kosztów. Witryna pożyczkodawcy zawiera informację, że RRSO to 0%. Jest to jasny sygnał, że po okresie odroczenia spłacisz dokładnie taką samą kwotę jaką zaciągnąłeś. W dobie intensywnych kontroli, prowadzonych przez UKiOK, duże firmy pożyczkowe nie mogą pozwolić sobie na wprowadzanie w błąd konsumentów.

Na czym zarabia firma, udzielając tego typu usługi?

Jest to forma marketingu, mająca za zadanie zainteresować usługą jak największą ilość konsumentów. Rzeczywistość jest taka, że firma naprawdę nie zarabia na pierwszej pożyczce. Pożyczkodawcy liczą jednak, że klient który raz skorzystał z takiej pożyczki, w przyszłości znowu skorzysta z ich usług. Z przeprowadzonych analiz wynika, że klienci, którzy pożyczali już w danej firmie, często wracają.

Czas otrzymania darmowej pożyczki?

Czas oczekiwania na darmową pożyczkę jest identyczny, jak w przypadku każdej firmy pożyczkowej. Standardowy czas oczekiwania na pożyczkę to godzina, ale zdarzająsię firmy, które przelewają pieniądze już po 15 minutach – warunkiem, aby otrzymać gotówkę tego samego dnia jest posiadanie konta w tym samym banku co pożyczkodawca.

Wysokość darmowej pożyczki?

Maksymalna kwota, jaką możemy pożyczyć, korzystając z usług danej firmy jest określona na stronie głównej i możemy ją regulować suwakiem. Po jej przekroczeniu system wskaże dodatkowe oprocentowanie – wszystko jest bardzo jasne i czytelne.

Ile darmowych pożyczek jednorazowo?

Nie ma w tym zakresie ograniczeń. Możemy wziąć dowolną ilość darmowych pożyczek w tym samym czasie. Firm oferujących tego typu usługi jest bardzo dużo w internecie. Trzeba jedyni pamiętać o tzw. „odpowiedzialnym pożyczaniu” – nie można brać kolejnych pożyczek, nie mając pewności, czy spłąci się poprzednie.

Warunki, które trzeba spełnić?

Firmy pożyczkowe mają różne zasady oceniania zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. W większości przypadków, aby móc ubiegać się o pożyczkę, trzeba być pełnoletnim i posiadać konto bankowe z dostępem do internetu.

Comments are closed.