Pożyczki online rosną w siłę – nowy gracz już niedługo w Polsce

Pożyczki online rosną w siłę – nowy gracz już niedługo w Polsce

Nie tak dawno zawitał do Polski brytyjski gigant branży pożyczkowej – Wonga. W ślad za nią poszedł Moneybox24.pl, który już niedługo zacznie swoją działalność w Polsce. Firma dostarcza swoim klientom szybkie rozwiązania na chwilowe potrzeby gotówkowe. Udziela pożyczek w kwotach od 100 zł do 2000 zł. Marka Moneybox24.pl należy do brytyjskiej grupy Active Securities, która oferuje swoje usługi również w Kanadzie i Nowej Zelandii.

Moneybox24 reklamuje się, że stworzyła łatwy i oparty na autorskim rozwiązaniu proces aplikacji. Klient zainteresowany usługą składa aplikację bezpośrednio online, osobiście decydując, ile pieniędzy chce pożyczyć i na jak długo. Procesowanie wniosku trwa zazwyczaj tylko kilka minut, a pożyczkobiorca nie musi przedstawiać żadnych innych dokumentów.

W Polsce firm oferujących chwilówki online przybywa z dnia na dzień. W tej chwili jest ich ponad 20. W ostatnim czasie jeden z liderów sektora – Vivus zainicjował ideę zawiązania stowarzyszenia pożyczkobiorców. Jest to odpowiedź na próby wprowadzenia przez rząd restrykcji, które mają na celu mocno ograniczyć działalność sektora pożyczkowego. Związek ma również za zdanie tworzyć o pozytywny wizerunek firm wśród konsumentów. Tworzenie transparentnego biznesu, za cel postawiła sobie Wonga, ruszając w ostatnim czasie z polską wersją projektu, który ma pomagać w komunikacji z klientami – openwonga.com. W treści witryny możemy odnaleźć kluczowe informacje na temat firmy, opinie ekspertów, zdanie firmy o aktualnych tematach itp.

Na kodeks postępowania Wonga składają się: maksymalna kontrola konsumenta – to on wskazuje ile pieniędzy chce pożyczyć i na jak długo, skrupulatna weryfikacja potencjalnych klientów (Wonga akceptuje około 27% wniosków od nowo zarejestrowanych klientów), całkowita przejrzystość oprocentowania oraz innych kosztów, mobilizacja do szybszej spłaty, czy opcja maksimum 3 przedłużeń spłaty. Gigant z UK postawił sobie za cel wyznaczać nowe standardy w sektorze pozabankowym. Na pewno wyjdzie to na dobre wszystkim potencjalnie zainteresowanym..

Comments are closed.