Pożyczki online wreszcie zdobywają popularność

Pożyczki online wreszcie zdobywają popularność

Tempo rozwijania się rynku pożyczek online Polsce stało się w ostatnim czasie naprawdę zdumiewające. Osoby, które decydują się pobranie pożyczki przez internet są przede wszystkim ludzie młodzi, którzy niejednokrotnie zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, a wbrew przyjętym stereotypom i panującemu przekonaniu odbiorcami tego rodzaju pożyczek nie zawsze są osoby mające problemy finansowe.

Prezes Vivus Finance i członek w zarządzie Związek Firm Pożyczkowych – Loukas Notopoulos, przekonuje, że jeszcze 14 miesięcy temu na pożyczki online decydowali się nieliczni pożyczkobiorcy. Pożyczki online stanowiły wówczas zaledwie 20-25% wszystkich pożyczek, jakie dostępne były na tak zwanym rynku prywatnych pożyczek. Wystarczył niespełna rok, aby liczba ta wzrosła w tempie dwucyfrowym. Tak naprawdę z każdym dniem liczba osób, które decydują się na skorzystanie z ofert firm pożyczkowych w kraju, staje się coraz większa. Mowa tu również o pożyczkach online, których rosnąca popularność doskonale widoczna jest na przykładzie Vivus Finance. Prezes firmy podaje również, że bieżący rok pozwolił na nawiązanie współpracy z aż 450 tysiącami klientów, a liczba ta do końca grudnia z całą pewnością ulegnie jeszcze zmianie. Fakt, iż coraz więcej osób wykorzystuje Internet jako narzędzie swojej pracy, niewątpliwie przyczyni się do tego, że popularność pożyczek online z każdym rokiem będzie coraz większa – aż do momentu, kiedy opcję do docenią wszyscy bądź też zdecydowana większość.

Kim są odbiorcy pożyczek online?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość osób, które pobierają pożyczki online, to osoby młode. Najczęściej są to osoby znajdujące się pomiędzy 20. a 30. Rokiem życia. Badania dowodzą również, że bardzo często są to osoby, które zarządzają własną działalnością gospodarczą, bądź też są osobami aktywnymi zawodowo.

Niestety niewiedza większości z nas przyczyniła się do tego, że stereotypem odbiorców pożyczek online stały się osoby z problemami finansowymi. Należy dokonać jednak sprostowania i zniszczyć ten przyjęty dziś stereotyp. Odbiorca pożyczki online to nie zawsze osoba, która nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej w banku. W ostatnich czasach główną grupą odbiorców tych pożyczek są zupełnie inne osoby. Dowodem na to, zgodnie z wypowiedzią Notopoulosa, jest chociażby samo już istnienie firm udzielających pożyczki online. Gdyby pożyczane pieniądze trafiały do rąk osób nie posiadających możliwości ich spłaty, to najprawdopodobniej taka firma nie miałaby racji bytu. W trosce o swoje pieniądze także Vivus Finance stara się ustalić zdolność kredytową swoich klientów, wykorzystując do tego informacje zawarte w BIK. Również inne firmy opierają swoje działanie na takich zasadach. Wiele z nich, w tym również Vivus Finance, zdecydowała się na utworzenie Związku Firm Pożyczkowych, mogąc dzięki temu zachować wysokie standardy w swojej branży.

Związek firm pożyczkowych zrzesza już prawie połowę istniejących na rynku firm pożyczek online, a w kolejce ustawiają się już następne. Niestety nie dla każdej firmy pożyczek online związek znajdzie miejsce w swoich kręgach. Warunkiem koniecznym jest tutaj transparentne prowadzenie biznesu oraz lojalność i rzetelność względem każdego swojego klienta.

Comments are closed.