Praktyczne porady bezpiecznego pożyczania

Praktyczne porady bezpiecznego pożyczania

Obserwując rynek pozabankowy można dostrzec, że nie wszystkie firmy działają uczciwie. Na porządku dziennym są nadużycia oraz manipulacja klientami. W mediach co rusz możemy spotkać się z informacją, że kolejna firma pożyczkowa oszukiwała swoich klientów przyjmując od nich opłaty wstępne, których nigdy nie zwracała. Zaskakuje fakt, że przez ostatnie kilka lat mogło zostać poszkodowanych kilkadziesiąt tysięcy klientów na kwotę przekraczającą 100 mln złotych.

Zastanówmy się, czy tego typu negatywne działania mogą coś mieć wspólnego z uczciwie działającymi firmami pożyczkowymi? Poza przysporzeniem złej opinii dla całego sektora pozabankowego to zupełnie nic! Mimo wszystko ciągle spotykamy się z sytuacjami, w których oszuści próbują sprawiać wrażenie legalnie działających firm pożyczkowych i wyłudzają w ten sposób pieniądze.

Aby uchronić klientów przed wpadnięciem w sidła oszustów, przedstawiamy szereg wskazówek:

  1. Zwracaj szczególną uwagę na opłaty wstępne i odmawiaj ich uiszczenia, jeśli ich wysokość jest bardzo duża.
  2. Wystrzegaj się składania podpisów weksli, na których umieszczono kwotę wyższą od zobowiązania.
  3. Szczególną uwagę zwróć na punkty, które mówią jaką kwotę masz oddać i po jakim czasie. Zrezygnuj z zawierania umowy, jeśli nie zostaniesz poinformowany o wszystkich kosztach obsługi.
  4. Pożyczka na spłatę innego zobowiązanie nie jest dobrym pomysłem. Zwróć się do wierzycieli i wynegocjuj dogodne warunki spłaty. Uchroni Cię to przed wpadnięciem w tzw. spiralę zadłużenia.
  5. Korzystając z internetu sprawdź z jaką firmą masz do czynienia. W sieci można odnaleźć mnóstwo informacji na temat firm pożyczkowych.
  6. Jeśli nie rozumiesz jakiegokolwiek punktu w umowie, którą masz podpisać zrezygnuj z procedury.
  7. W czasie bezpośredniego spotkania z przedstawicielem firmy pożyczkowej wszystkie oferty powinny być przedstawione na piśmie lub wysłane w postaci maila. Nie ufaj słownym zapewnieniom.
  8. Jeśli interesuje Cię otrzymanie pieniędzy na najlepszych warunkach rozważ zaciągnięcie pożyczki online. Wiele firm oferuje atrakcyjne warunki oprocentowania, często pierwszą pożyczę otrzymamy za darmo.
  9. Pamiętaj o terminowym regulowaniu rat pożyczki. Opóźnienia mogą być bardzo kosztowne.

10. Zaciągaj pożyczki tylko w renomowanych firmach, które mają dobrą opinię.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zawsze możesz napisać na adres zaliczkuj@zalickuj.pl – chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Comments are closed.