Rynek gruziński celem SMS-kredytów

Rynek gruziński celem SMS-kredytów

Firma pożyczkowa SMS Kredyt Holding postanawia poszerzyć zasięg swojego działania. Tym razem wyrusza na rynek gruzińskim. Notowana na rynku NewConnect firma już podpisała list intencyjny z osobami fizycznymi, którego głównym celem jest ekspansja zagraniczna.

Głównym celem działania firmy pożyczkowej SMS Kredyt Hodling jest uruchomienie sprzedaży krótkoterminowych pożyczek. Drogą do ich zaciągnięcia ma być przede wszystkim telefon, SMS i Internet, gdyż w Polsce firma znana jest głównie ze zdalnego pożyczania pieniędzy, czyli oferowania pożyczki przez internet.. Na kiedy planowane jest rozpoczęcia? Firma zamierza wystartować w II kwartale 2014 roku.

Oficjalny komunikat podaje: „ekspansja na rynku zagranicznym umożliwi zdywersyfikowanie przychodów oraz ograniczenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności tylko na terenie Polski”. W tym samym komunikacie bardzo wyraźnie podkreślone zostało, że ekspansja zagraniczna jest elementem, który ma istotne znacznie dla rozwoju SMS Kredyt Hodling. Spółka podaje również inne informacje. Mówi między innymi o tym, iż zawarła ona umowę z firmą Inconcept. Celem umowy jest przede wszystkim włącznie produktów ratalnych do sieci sprzedaży pośredników finansowych wchodzących w skład grupy Inconcept (2,5 tysiąca placówek handlowych obsługiwanych przez 60 pośredników), których zakup jest możliwy za pośrednictwem SMS. Wartość oferowanych pożyczek ma mieścić się przedziale od 100 do aż 7 tysięcy złotych. Również okres, na który takie pożyczki mają być udzielane, daje spore możliwości i wynosi od 2 do aż 36 miesięcy.

Comments are closed.