Start-upy mogą liczyć na korzystne pożyczki

Start-upy mogą liczyć na korzystne pożyczki

Osoby, które właśnie startują z własną firmą lub jeśli nie mają pozytywnej historii kredytowej, w większości instytucji finansowych nie otrzymają kredytu, który dał by im szansę rozwinąć interes. Rzecz się ma tylko oferty klasycznej. Przy odrobinie cierpliwości można odnaleźć na rynku oferty, które wspiera rząd bądź Unia Europejska. Jeśli potrzebujesz takiej oferty powinieneś zwrócić uwagę na pożyczki i kredyty, które można otrzymać w ramach unijnego projektu o nazwie JEREMIE.

O kredytu lub pożyczki w ramach inicjatywy JEREMIE można ubiegać się w sześciu polskich województwach: wielkopolskim, zachodniopomorski, mazowieckim, łódzkim, pomorskim i dolnośląskim. O wsparcie mogą ubiegać się nie tylko mali i średni przedsiębiorcy, ale także mikro firmy. Projekt jest kierowany głównie do tych, którzy mają trudny dostęp do klasycznej oferty, ponieważ nie posiadają dostatecznych zabezpieczeń.

Wachlarz podmiotów, które mogą skorzystać z oferty jest bardzo szeroki, od samozatrudnionych po duże firmy, które zatrudniają do 250 pracowników. Warunkiem jest posiadanie siedziby w województwie, w którym program funkcjonuje. Co możemy finansować w ramach unijnego kredytu? Okazuje się, że możliwości jest dużo. Otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na implementację innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zakup sprzętu, samochodu czy też zatrudnienie nowych pracowników. Ofertę znajdziemy w bankach takich jak Idea Bank, PBP oraz FM Bank.

Na firmy zainteresowane projektem czekają kredyty oraz pożyczki w kwotach od 250 000 do PLN do 2 500 000 PLN – wszystko zależy od konkretnego województwa oraz celu na który chcemy przeznaczyć pieniądze. Oprocentowanie zaczyna się od 4,5% a maksymalny okres kredytowania wynosi 5 lat. Wyjątkiem jest województwo wielkopolskie, w którym pieniądze otrzymamy na 10 lat, lecz wyłącznie na pożyczki innowacyjne.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na poręczenie jego wartość może wynosić maksymalnie 60% łącznej sumy kredytu w woj. Łódzkim, 80% w woj. Mazowieckim lub do jednego miliona w pozostałych województwach. Poręczenie można otrzymać na okres 6 lat.

Comments are closed.