Szybkie pożyczki to doskonały sposób na napędzanie gospodarki!

Szybkie pożyczki to doskonały sposób na napędzanie gospodarki!

Obecnie na rynku kredytowej zaobserwować można zwiększenie liczby przyznawanych kredytów konsumpcyjnych. Przyczyną tego jest bez wątpienia złagodzenie polityki kredytowej, której zleceniodawcą był Narodowy Bank Polski. Banki rozpoczęły prawdziwą walkę o klienta. Oferując coraz to bardziej korzystne warunki przyznawanych kredytów, zachęcają potencjalnych pożyczkobiorców. Kredyty okazują się więc nie tylko łatwiej dostępne, ale też dużo bardziej korzystne niżeli jeszcze kilka lat temu.

Zgodnie z danymi przedstawionymi w najnowszym raporcie sporządzonym przez Narodowy Bank Polski, sprzedaż kredytów konsumpcyjnych utrzymuje się od kilku miesięcy na rzeczywiście wysokim poziomie. Co więcej, wyraźnie zwiększyła się liczba kredytów gotówkowych, które są udzielane na kwoty przekraczające 50 tysięcy złotych.

Prostsze zasady to szybszy kredyt

Stosowanie uproszczonych zasad dotyczących udzielania kredytów konsumpcyjnych weszły w życiu po zliberalizowaniu zaleceń podanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zgodnie z nimi klient, który chce zaciągnąć w danym banku kredyt i posiada w nim własny rachunek, może otrzymać pożyczkę za okazaniem tylko i wyłącznie dowodu.

Przykładem może być obecnie udzielanie kredytów w Banku Zachodnim WBK, który zmniejszył niezbędne formalności do absolutnego minimum. Tak naprawdę wystarczy okazać wniosek kredytowy i mieć ze sobą dowód osobisty, aby otrzymać standardowy kredyt konsumpcyjny. Co więcej na wypełnienie takiego wniosku wystarczy zaledwie kilka minut i można dokonać tego na miejscu w placówce bankowej. BZ WBK udziela łatwych kredytów nie tylko tym klientom, którzy posiadają w tym samym banku swój rachunek. Udzielane są one również tym osobom, które nie posiadają historii konta osobistego w BZ WBK. Ważne jednak wówczas, aby dodatkowo przedstawić oryginał historii swojego konta osobistego z widocznymi stałymi wpływami.

Dla każdego coś innego

Obecnie kredyty konsumpcyjne są naprawdę różne. Banki starają się dopasować je jak najbardziej do potrzeb przedstawicieli konkretnych branż. Przykładem ponownie może być oferta Banku Zachodnim WBK. Klienci tego banku mogą liczyć na specjalnie stworzone oferty dla pracowników instytucji finansowych, pracowników budżetówki czy też na przykład przedstawicieli takich wolnych zawodów jak lekarze, radcy prawni bądź architekci. Różnice takich kredytów wynikają nie tylko z formalności, których dopełnienie jest niezbędne, aby otrzymać kredyt, ale również z wysokości oprocentowania.

Kredyty sezonowe

W ofercie Banku Zachodniego WBK pojawiły się również kredyty sezonowe. Nie bez powodu, bowiem statystyki wykazują, że cel, na który Polacy przeznaczają pieniądze w zaciągniętego kredytu konsumpcyjnego, jest różny w zależności od pory roku. Wyjazdy wakacyjne, remonty, organizacja przyjęć weselnych i zakup wyprawki szkolnej to właśnie przykłady tych sytuacji, których finansowanie odbywa się ze środków zaciągniętych podczas konkretnych pór roku.  Aby zaciągnąć kredyt sezonowy w banku BZ WBK, należy złożyć do końca stycznia przyszłego roku odpowiedni wniosek. Warto wiedzieć, że jego wysokość może osiągać nawet 20-krotność zarobków netto (nie przekraczając kwoty 120 tysięcy złotych.

Bank oferuje również możliwość zaciągnięcia kredytu z dodatkowym ubezpieczeniem, dzięki czemu można było zrezygnować z żyrantów. Takie ubezpieczenie jest jednocześnie gwarancją obniżenia oprocentowania zaciąganego kredytu, a dodatkowo zabezpiecza kredytobiorcę w razie utraty dotychczasowej pracy bądź też wypadku.

Jak dostępność kredytów konsumpcyjnych wpływa na wzrost gospodarczy?

Ekonomiści są zgodnie co do tego, że większa dostępność kredytów konsumpcyjnych wpływa jednocześnie w sposób korzystny na wzrost gospodarczy. Związane jest to przede wszystkim z faktem, iż zaciągane przez Polaków kredyty pozwalają im na finansowanie swoich wydatków. Warto w ty miejscu przyjrzeć się pewnym danym udostępnionym przez Narodowy Bank Polski, które ściśle związane są z pobieraniem kredytów. Zgodnie z nimi we wrześniu tego roku realny przyrost kredytów był równy 3,1 mld złotych.  Zadłużenie Polaków w instytucjach bankowych było natomiast równe 560,8 mld złotych, a depozyty o około 30 mld złotych mniej.

Wszyscy mają kredyt, mam i ja !

Wyniki ankiet, które zostały przeprowadzone wśród Polaków przez Centrum Badania Opinii Społecznej jednoznacznie dowodzą, że chętnie sięgają po kredyty. Aż 36 % ankietowanych osób przyznało, że posiada obecnie zaciągniętą pożyczkę bądź kredyt. Co więcej, zadłużenie 8% z nich jest wyższe niżeli jeszcze rok temu. Niespełna połowa osób posiadających kredyt lub pożyczkę, utrzymało swoje zadłużenie na tym samym poziomie co rok temu. Takie dane świadczą z pewnością o tym, że swoje problemy finansowe często staramy się rozwiązać za pomocą kredytu lub pożyczki.

A co na to specjaliści?

Dyrektor Departamentu Kredytów dla Ludności w banku BZ WBK przyznaje, że tak ogromna popularność kredytów gotówkowych wynika w dużej mierze z ograniczonych do minimum formalności, a także łatwości (i szybkości) ich zaciągnięcia. Wybierając się do Banku Zachodniego WBK możemy liczyć na to, że decyzja dotycząca przydzielenia nam kredytu, zostanie podjęta w zaledwie 10 minut. Jeszcze krótszy czas oczekiwania gwarantowany jest tym klientom, którzy korzystają z bankowości elektronicznej BZWBK24 INTERNET. Specjaliści z Banku Zachodniego WBK zapewniają, że ich formalności ograniczone są do całkowitego minimum. Wymagane są zaledwie dokument tożsamości oraz informacja dotycząca wysokości zarobków. Niesłabnąca popularność kredytów konsumpcyjnych związana jest też z łatwością ich zaciągnięcia. Bank Zachodni WBK daje swoim klientom do dyspozycji niemalże 1000 placówek, kontakt przez specjalną infolinię, a także możliwość dokonania niezbędnych formalności drogą online.

Comments are closed.