Szybko, łatwo i wcale niedużo – pożyczka internetowa

Szybko, łatwo i wcale niedużo – pożyczka internetowa

Jaka jest cała prawda o statystycznym kliencie pożyczek internetowych? Po pierwsze udaje się co trzeciemu. Po drugie wysokość pierwszej pożyczki to 449 złotych. Po trzecie pożyczkę zaciąga zwykle w piątek, a swoje zobowiązanie spłaca po 26 dniach.

Dlaczego sięgamy po pożyczki internetowe ?

Bardzo często powodem sięgnięcia po pożyczkę internetową jest poprawa płynności finansowej wówczas, gdy swojej pomocy nie chcą udzielić nam kredytu. Bardzo często pożyczone w ten sposób pieniądze przeznaczone są na pewne nieprzewidziane koszta, które nie zostały przewidziane wcześniej w domowym budżecie. Nierzadko tej środki z pożyczki internetowej wykorzystywane są do opłacenia rachunków, których uregulowanie także związane jest z dotrzymaniem pewnych terminów.

Raport „Mikropożyczki w Polsce”, który został przygotowany na podstawie biznesu firm skupionych w ZFP, dostarcza wiele cennych informacji dotyczących tego zagadnienia. Sam ZFP szacuje, że firmy skupione w tym związku (są to tylko i wyłącznie firmy działające w sieci) kontrolują 2/3 rynku. Ciężko jest na chwilę obecną ocenić jak rozwija się ten rynek. Głównie związane jest to z tym, iż wiele firm stawia na tym rynku swoje pierwsze kroki. Nie można jednak zaprzeczyć pierwszym sukcesom firm pozabankowych , a liczba klientów korzystających z ich usług w dalszym ciągu rośnie.

To, że jesteśmy klientem konkretnego banku, nie oznacza wcale, że możemy dostać pożyczkę.

Każdy klient, który chce skorzystać z usług internetowej firmy pozabankowej, musi być jednocześnie klientem normalnego banku. Związane jest to z koniecznością posiadania rachunku bankowego, na który przelewana jest udzielana pożyczka. Przyczyną skorzystania z usług firm pozabankowych jest odmowa banku na udzielenie kredytu, co związane jest głównie z niestabilnością dochodów klienta bądź też nieregularnością ich uzyskiwania.

Jakie są przyczyny odmowy

Wbrew powszechnemu przekonaniu, otrzymanie pożyczki online nie jest wcale takie oczywiste. Jeżeli jesteśmy osobami bez dochodów, to na nic składanie kolejnych wniosków, bowiem i tak nie zostają one przyjęte. Szacuje się, że na każde 100 złożonych wniosków, ponad połowa jest odrzucanych. Jakie są właściwie główne powody odrzucania składanych wniosków?

Do najczęstszych przyczyn należą:

Zbyt wysokie ryzyko kredytowe

Brak odpowiedniej zdolności kredytowej

Niekorzystna historia kredytowa

Brak możliwości potwierdzenia tożsamości lub danych kontaktowych wnioskodawcy

26 dni bez problemów

Zazwyczaj osoby, których wnioski zakwalifikują się do udzielenia pożyczki przez internet, zaciągają zobowiązane w wysokości 449 złotych, a termin jego spłaty to 26 dni. Za drugim razem – jeżeli oczywiście wywiążą się odpowiednio z zawartej umowy, wysokość zaciąganej pożyczki może być większa – zwykle 745 złotych. Nie zmienia się natomiast zwykle za bardzo okres spłaty i wynosi 25 dni.

Oczywiste jest to, że pożycza się mniej niżeli trzeba później spłacić. Zgodnie ze wspomnianym raportem i zawartymi w nim danymi, nowy klient oddaje o 78 złotych więcej, natomiast ten pożyczkobiorca, który powraca po kolejną pożyczkę internetową, zwraca dodatkowe 187 złotych.

Ile można pożyczyć przez internet?

Zazwyczaj wysokość przeciętnie pożyczanych kwot jest pochodną samej oferty, która proponowana jest przez internetowe firmy pożyczkowe. Kwoty te nie są jednak zbyt wysokie i nie ma co liczyć, że takie uda nam się otrzymać. Ściśle określony jest również czas spłaty zaciągniętej pożyczki. Wynosi on zwykle nie więcej niżeli 30 dni. Są przypadki, w których możliwe jest wydłużenie tego czasu, ale tylko wówczas, gdy pieniądze pożyczone za pierwszym razem zostały spłacone terminowo.

Comments are closed.